Rady pro pokročilé vyhledávání

Vyhledávání v polích

Při první návštěvě stránky s pokročilým vyhledáváním si můžete všimnout několika vyhledávácích polí. Do každého pole můžete vyplnit výrazy, které si přejete vyhledat. Vyhledávací operátory jsou povoleny.

Každé pole obsahuje vyskakovací nabídku, ve kterých si můžete vybrat typ dat (titul, autor, atd.), ve kterých chcete hledat. Můžete přitom dohromady míchat jakýkoliv typ dat jak si přejete.

Nastavení "Shoda" umožňuje specifikovat, jak jsou několika násobná vyhledávací pole obslouženy:

Tlačítko "Přidat vyhledávací pole" můžete použít k přidání dalších vyhledávacích polí do formuláře. Počet vyhledávacích polí je prakticky neomezený.

Vyhledávácí skupiny

Pro složité dotazy nemusí být jednoduchá množina vyhledávacích polí dostatečná. Třeba pokud chcete najít všechny knihy o historii Číny NEBO Indie. Pokud byste hledali VŠECHNY výrazy pro Čínu, Indii a historii, dostali byste pouze knihy, které jsou zároveň o historii Číny a Indie. Pokud byste hledali JAKÝKOLIV výraz, dostali byste mezi výsledky i knihy, které nemají nic společného s Indií a Čínou.

Vyhledávací skupiny poskytují způsob jak sestavit vyhledávací dotazy z několika vyhledávacích polí. Pokaždé, když kliknete na tlačítko "Přidat vyhledávací skupinu" button, nová skupina vyhledávacích polí je přidána. Nežádoucí vyhledávací skupinu může zrušit tlačítkem "Odstranit vyhledávací skupinu" a u každé skupiny můžete určit, zda chcete záznamy, které vyhovují VŠEM vyhledávacím skupinám či JAKÉKOLIV vyhledávací skupině.

Na příkladě naší historie Číny a Indie, můžete problém vyřešit následovně: